Péče o šperky

Je možné, že každý šperk může přijít k nějakým škrábancům, oděrkám, nebo už nebude zářit tak, jako dříve. Proto pro Vás máme pár jednoduchých tipů, jak tomu předejít či prodloužit šperku životnost.

Aby šperky zůstaly co nejdéle krásné doporučujeme:

  • Šperky chraňte před vlivy počasí (déšt i silné sluneční záření). Pokud zmoknete, co nejrychleji otřete šperk suchým hadříkem.
  • Správné uchování: nejlépe tam, kde budou chráněni proti všem vlivům světla, vlhkosti, apod. Šperky můžete uchovávat ve šperkovnici či látkovém sáčku, oddělené od ostatních, aby se zabránilo zažloutnutí, oxidaci a šperky se o sebe neodřely.
  • Šperky na noc sundávejte.
  • Teplo, ani neustálý styk s pokožkou šperkům neprospívají. vyvarujte se kontaktu s chemickými přípravky včetně parfémů. Může dojít k poškození povrchové úpravy. Šperky na sport sundávejte.

Kdy šperky raději sundat:

  • Během kontaktu s chemií (např. při úklidu).
  • Při vykonávání hrubší manuální a špinavé práce.
  • Během používání kosmetických přípravků
  • Během sportování (opotřebení z důvodu pocení).
  • Během koupání (chlorované bazény, slaná voda, koupání doma – šampóny, sprchové gely).
  • Během spaní.

Péče o šperky ze stříbra AG AG 925/1000:

Stříbro je náchylné k černání, což je jeho přirozená vlastnost a neznamená to, že je materiál šperku nekvalitní a není to důvod k reklamaci. Jedná se o oxidaci, ke které dochází při kontaktu s potem. Záleží také na pH faktoru pokožky, proto je možné, že na někom stříbro černá rychleji a intenzivněji. Změnu barvy však ovlivní i vzduch, respektive síra obsažená v atmosféře, nízká kvalita ovzduší je spojená právě s vyšším obsahem síry a jejích derivátů. Není to ale nic, co by nešlo jednoduše vyčistit a to například:

  • Šperky je vhodné čistit hadříkem na šperky po každém sundání. Odstraníte tak všechny nečistoty (kosmetika, mastnota, pot). Čistící lázeň na stříbrné šperky - šperk na pár vteřin ponoříte do roztoku (neplatí pro šperky s kameny, perlami, apod.)
  • Šperk lze také odmočit ve vlažné mýdlové či jarové vodě, poté jemně vyčistit měkkým kartáčkem, následně opláchnout vlažnou vodou a vysušit hadříkem.
  • Vyvarujte se zubním pastám, vlhčeným či tvrdým ubrouskům a chemickým prostředkům.

Péče o pozlacené šperky:

Pozlacené šperky jsou všeobecně choulostivější a mohou časem ztratit svou zlatou barvu. Ztrátu pozlacení ovlivňují různé důvody a to např. chemikálie používané k péči o pokožku, úroveň pocení nebo přirozené pH pokožky. Doporučujeme je nenosit pod vodou a vyhýbat se parfémům a krémům, které by se šperků dotýkaly přímo. Vyvarujte se chlóru, mohl by šperku změnit barvu. Ztratí-li šperk lesk, lze přeleštit bavlněným hadříkem. Šperk, který má drobnější skulinky (náhrdelník, náramek) vyčistíte tekutým roztokem, do kterého jej ponoříte.

Reklamace:

Reklamace se vztahuje pouze na vady způsobené výrobcem a nevztahuje se na poškození způsobené nesprávným nebo nešetrným používáním a přirozeným opotřebením, včetně pozlacení. Nevztahuje se na mechanické poškození (roztržení, opotřebení, rozbití, poškrábání, ošoupání povrchové vrstvy...), případně jiné mechanické poškození a viditelné chyby, závady způsobené neodborným zásahem. Oxidace (černání) stříbra je jeho běžná vlastnost a není to důvod k reklamaci. Pokud bylo dodrženo vše výše uvedené a přesto chcete produkt reklamovat, vyplňte prosím reklamační formulář ZDE, případně nás kontaktujte na info@chicas.cz a domluvíme se na řešení problému. 

 

Zpět do obchodu